naše další stránky: Čína, město Šanghaj, nakupte Levné letenky, cestování po Evropě (magicka-evropa.cz)

Velká čínská zeď - jak se tam dostat

Velká čínská zeď prochází severní Čínou od východu na západ v celkové délce přes 8800km. K její návštěve je nejjednodušší vyrazit z Pekingu, kam se dostanete pohodlně letadlem. (zpáteční letenku z Vídně / Prahy pořídíte již od 10.000Kč včetně všech poplatků).Velká čínská zeď - Badaling

Turisticky nejznámější a zároveň také nejnavštěvovanější je část zdi okolo města Badaling, které se nachází asi 70km severně od Pekingu. Tato část zdi byla postavena za dynastie Ming (1368-1644) a jedná se o nejdelší souvislo část zdi, která byla zachována a zrekonstruována.

Vstupné na zeď je 45RMB a také je možné se nechat k ní dovézt lanovkou (zeď se táhne po hřebenech) za příplatek 40-60RMB. Návštěvu tohoto místa doporučujeme, protože je to nejznámější a nejzachovalejší část zdi. Během hlavní turistické sezony počítejte s tisíci návštěvníky, jelikož zeď přitahuje obrovské množství lidí.
Do Badalingu jezdí na velkou čínsou zeď snad všechny agnetury a cestovky, takže sehnat výlet právě sem není problém. Případně můžete použít i linkový autobus z Pekingu, který jezdí několikrát denně.

Velká čínská zeď - Mutianyu

Mutianyu se nachází přibližně 80km od Pekingu a zeď byla v těchto místech původně postavena již ve 4. století, ale za dynastie Ming došlo k jejímu zpevnění a téměř kompletní rekonstrukci. Po rekonstrukci je zeď v současnosti velice podobná části u Badalingu, ovšem v porovnání s Badalingem není v Mutianyu tolik turistů (i tak je jich tam pořád spousta). Vstupné je 40RMB a taktéž je možné se nechat vyvézt na zeď lanovkou (RMB60).

Discover China

Velká čínská zeď - další místa

Na zeď se můžete dostat na desítkách dalších (oficiálních) míst, kde je zrekonstruovaná - například: Gubeikou, Jiankou, Guguan. Dalším populárním místem je i Simatai, ale zde dochází od léta 2010 k rekonstrukci a velká čínská zeď je tak pro veřejnost uzavřena. Mimo tato místa existuje také spousta dalších "neoficiálních" míst, kde můžete zeď vidět - mnohé agentury takovéto výlety nabízejí, případně se tam můžete zkusit vydat i sami (což nedoporučujeme).
Zajímavou možností je i přespání přímo na zdi (ať už v některém z hotelů anebo jen ve spacáku), takovéto dvoudenní výlety se dají sehnat i za 400RMB, doporučujeme smlouvat :)
Všechny výše zmíněné části se nacházejí v blízkosti Pekingu, zeď můžete také navštívit na dalších místech v severní Číně, avšak v těchto částech není již příliš zachovalá a tak návštěvu doporučujeme spíše těm, kdo se zajímají o historii a dobrodružným povahám.

Tip: pokud sháníte něco tradičního čínského a chtěli byste si objednat čaje / šperky / kabelku, peněženku nebo cokoliv jiného, doporučujeme obchod Shopchina.asia, kde si je můžete pořídit za super ceny (zasílají do ČR/SR)

Traditional Chinese Arts and Souvenirs